Archiwum z facebooka,  Inspiracje

Wartość działania

„Jeśli coś jest warte zrobienia, warte jest zrobienia nawet niewystarczająco.”

Jak nie masz czasu / siły medytować pół rodziny? Medytuj 5 min. Nie masz ochoty biegać długo? Zrób rundkę wokół bloku. Nie masz siły gotować obiadu? Zjedz cokolwiek.

Czasem czy to przy wychodzeniu z depresji czy przy dużym obciążeniu różnymi sprawami, nie mamy sił zrobić coś „porządnie”. Często pod presją perfekcjonizmu, który nam wmawia, że tylko doskonałość ma wartość, rezygnujemy zupełnie.
A nawet 5 min jest lepsze niż całkowity brak i da jakiś efekt, albo choć podtrzyma/zbuduje nawyk regularności. Nawet jedna rundka oznacza, że po iluś dniach bezruchu, wyszedłeś na dwór. Kanapka jest lepsza od niejedzenia. 30 sec mycia zębów jest lepsze niż nic.

Krok po kroku mobilizując się do działania, wychodzimy z szarej strefy niemocy, a jakość naszego życia polepsza się.

Zaczynając nową formę aktywności, warto zaakceptować niedoskonałość pierwszych kroków. Każda nauka chodzenia zaczyna się od przewracania, ale bez niej nigdy nie nauczylibyśmy się biegać.

Także gdy uczymy się być dla siebie dobrzy, zaspokajać swoje potrzeby, zamiast czekać aż świat zrobić to zna nas, czujemy pragnienie i presję, by od razu dać sobie wszystko czego potrzebowaliśmy i czego głód czujemy tak wyraźnie. A czasem się od razu nie da. Pewnych pozytywnych nawyków musimy się nauczyć krok po kroku, a ich efekt, w postaci lepszego psychicznego samopoczucia wymaga czasu. Niektóre wydatki trzeba rozłożyć w czasie, a wszelkie gwałtowne zmiany w stylu „rzucam korpo i jadę w Bieszczady”, dobrze przemyśleć. Czasem podejmowane przez nas działania wcale nie przynoszą nam spodziewanej satysfakcji, ale bez ich wykonania, nie dowiedzielibyśmy się o tym.

Czasem droga jest ważniejsza niż efekt końcowy, a niekiedy dojście do celu wymaga tysięcy niedoskonałych, ale codziennych kroków.

Jeśli wiesz / wierzysz, że warto, to idź i działaj. Zawsze zaprowadzi Cię to dalej niż jesteś.

Podziel się linkiem:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.